پیش بازی و اخبار بازی آیندهوون گالاتاسرای :

گالاتاسرای آزمون سختی را برای آیندهوون خواهد داشت . اما تیم اردویوسی سابقه بازی های خانگی قدرتمند تری دارد . آیندهوون پرس از بالا را در دستور قرار می دهد تا در بازی اول دست بالاتر را داشته باشد.

این پیش بازی مربوط به یکی از حساس ترین بازی های این هفته از رقابت های اروپایی بین دو تیم آیندهوون و گالاتاسرای در چهارچوب پلی آف سهمیه لیگ قهرمانان اروپا می باشد . این بازی امشب ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه به وقت ایران در ورزشگاه خانگی آیندهوون در آیندهوون هلند برگزار می شود . بازی های پلی آف سهمیه لیگ قهرمانان اروپا بین تیم های کمتر شنیده شده زیاد بین ما مشهور نیستند. اما با خواندن این پیش بازی متوجه می شوید که این بازی‌ها هم بسیار پر هیجان دنبال می شوند لحظات پر از جذابیت را برای ما فوتبال دوستان به ارمغان می‌آورد . سپس در ادامه این پیش بازی به مقایسه آماری این دو تیم می پردازیم و سپس وضعیت هر کدام از آنها را بررسی می کنیم . لطفاً با ما همراه باشید.

مقایسه آماری دو تیم :

آیندهوون در شش دیدار قبلی با کهکشانی ها چهار برد داشته است . تیم هلندی در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا در سال 2006 در برد ها با نتایج 2-1 و 2-0 دبل کرد . آخرین مسابقه بین دو تیم پیروزی 3-1 دوستانه PSV در سال 2018 بود . آیندهوون از پنج بازی اخیر خود سه برد و ۲ تساوی ثبت کرده. این درحالی است که گالاتاسرای پنج بازی آخر خود را با برد پشت سر گذاشته و از ۱۵ امتیاز قابل کسب در طول پنج بازی اخیر خود امتیاز کامل ۱۵ را ثبت کرده است.

تحلیل شرایط دو تیم :

فرم آیندهوون :

آیندهوون پس از پایان به صورت نایب قهرمان بعد آژاکس در فصل گذشته در لیگ برتر فوتبال هلند ، جایگاه خود را در پلی آف لیگ قهرمانان کسب کرد . شاگردان راجر اشمیت هیچ توانی برای رقابت با رقبای سنتی خود نداشتند. پس از تساوی 1-1 در اوترخت در آخر فصل ، با 16 امتیاز کمتر از آژاکس فصل را به پایان رساندند . آیندهوون در 13 مسابقه آخر فصل خود در همه رقابت ها فقط یک باخت داشت.

آنها فصل گذشته قبل از شکست 5 بر 4 مقابل المپیاکوس ، به مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ اروپا رسیدند . این تیم در این فصل با چهار بازی دوستانه آماده شده است. آنها RWDM را با نتیجه 6-2 ، دلبروکر را ۲-۱ و پائوک را با نتیجه 1-0 شکست دادند. همچنین برابر اوسنابروک به تساوی بدون گل رسیدند.

مصدومیت ها و اخبار تیم آیندهوون

این تیم در بازار نقل و انتقالات سخت مشغول بوده است و ژوئل درمل ، دروازه بان از توئنته و آندره رامالو ، مدافع میانی از ردبول سالزبورگ را به خدمت گرفته است . هافبک مارکو ون گینکل پس از گذشت یک فصل قرضی در فصل کنونی خود از چلسی با یک انتقال رایگان به تیم پیوست . مدافع چپ فیلیپ مونه و هافی هافبک داوی پروپپر نیز به شیوه ی نقل و انتقالات رایگان از ماینتس و برایتون با این تیم را امضا کردند.

آیندهوون همچنین ریتسو دوان ، میشال سادیلک ، بروما و دریک لوکاسن را نیز در ترکیب تیم خود دارد. این در حالی است که فصل گذشته از آیندهوون به صورت قرضی به تیم های دیگر رفته بودند . دروازه بان لارس آننراستال ، تیمو باومگارتل مدافع میانی و ژوئل پیرو مهاجم این تیم را ترک کرده اند.در حالی که آدریان فین ، مدافع قرضی به بایرن مونیخ بازگشت . دنزل دامفریز و دونیل مالن پس از بازی های زیاد رقابت های یورو 2020 برای PSV در دسترس نخواهند بود.

فرم گالاتاسرای :

گالاتاسرای پس از تساوی در بازی های فصل گذشته بشیکتاش ، قهرمانی سوپرلیگ ترکیه را با فاصله یک گل از دست داد . در نتیجه ، تیم فاتح تریم راهی سخت برای صعود به لیگ قهرمانان اروپا دارند . گالاتاسرای فصل گذشته ، سوپرلیگ را با شش پیروزی متوالی به پایان رساند. اما برای جلوگیری بشیکتاش از قهرمانی کافی نبود زیرا آنها به سختی بازنده می شدند . پیروزی دوستانه 2-1 مقابل دینامو بخارست و 4-2 مقابل کسیمپاسا ، جزو اردوی آماده سازی کهکشانی ها برای فصل جدید بوده است.

اخبار تیم گالاتاسرای

کهکشانی ها بارس ییلماز ، وینگر خود را از آنکارا کسیگرنگوچو به خدمت گرفتند . مدافع میانی آلپاسلان اوزتورک و هافبک آیتاک کارا در نقل و انتقالات رایگان از گزتپه و کاسیمپاسا به تیم پیوستند . دروازه بان اسماعیل سیپه و باتوهان سن ، مدافع گوكای گونی ، هافبك ها ، آتالای باباجان و عبدوسامد كارنوكو و مهاجمان یونس آكگون ، جیمی دورماز ، جسی سكیدیكا ، علی یاووز كول و امبائی دیاگن پس از فصول قرضی دوباره به تیم‌ خود برگشتند.

مدافعان سنر اوزبایراکلی ، امیرحان سیولک ، مارتین لینز و رایان دونک و متهان مرتوز وینگر همگی در پایان قرارداد خود این باشگاه را ترک کردند . خرید های قرضی فصل گذشته مارسلو ساراچی ، پیتر اتبو ، هلیل درویش اوغلو ، هنری اونیکورو و گدسون فرناندس به باشگاه های اصلی خود بازگشتند.

قبل از اتمام این پیش بازی ، تعدادی از آمار اخیر دو تیم را مشاهده می کنیم :

آیندهوون در 12 مسابقه از 13 مسابقه اخیر خود (همه رقابت ها) بدون شکست بوده است.

آیندهوون در 18 مسابقه خانگی اخیر خود در 17 بازی بدون شکست است.

آیندهوون در 18 مسابقه خانگی خود (همه مسابقات) 13 پیروزی کسب کرده است.

آیندهوون در 2 مسابقه اخیر خود مقابل گالاتاسرای (لیگ قهرمانان) پیروز شده است.

گالاتاسرای در 6 مسابقه اخیر خود پیروز شده است (سوپرلیگ ترکیه).

گالاتاسرای در 3 مسابقه اخیر خود (سوپرلیگ ترکیه) بیش از 2.5 گل دیده است.