برنامه برگزاری و پخش بازی‌های مقدماتی جام جهانی در قاره آفریقا؛

همان‌طور که می‌دانید در روزها و هفته های اخیر دوباره رقابت های باشگاهی اروپایی و نقاط مختلف دنیا در سطح بالا و لیگ‌های برتر متوقف شده است تا بازی های ملی در در تورنمنت های مقدماتی جام جهانی برگزار شود.

جام جهانی قطر قرار است در سال آینده برگزار شده و تا به اینجای کار هنوز هیچ یک از مقدماتی های قاره های مختلف به اتمام نرسیده است و علاوه بر آن تازه برخی از مقدماتی ها نیز آغاز شده است.

به عنوان مثال در قاره آفریقا مقدماتی جام جهانی به تازگی آغاز شده و امشب هفته دوم بعضی از گروه ها پیگیری می شود.

قطعاً بدون در نظر گرفتن قاره برگزاری بازی مقدماتی جام جهانی در کشورها و سطح مختلف بسیار حساس و هیجان انگیز خواهد بود چون تمامی تیم ها با ترکیب اصلی خود وارد زمین شده و می خواهند به رقابت های جام جهانی راه پیدا کنند و جواز حضور در این بازی‌ها را به دست بیاورند.

حال با همه این اوصاف امشب رقابت‌های مقدماتی جام جهانی در قاره آفریقا پیگیری می شود و ما در این مطلب قصد داریم به معرفی مهم ترین بازی های آن بپردازیم.

علاوه بر این دیدار های یک رقابت نیز از لالیگا ۲ برگزار شده که شما میتوانید در ادامه برنامه پخش آن را نیز متوجه شوید.

مقدماتی جام جهانی در قاره آفریقا؛

لیبریا – آفریقای مرکزی:

از گروه سوم رقابت های مقدماتی جام جهانی در قاره آفریقا و در بازی و هفته دوم امشب از ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه تیم لیبریا باید در استادیوم و کشور خود به مصاف آفریقای مرکزی برود.

لیبریا در دیدار اول نتیجه را به نیجریه واگذار کرده و آفریقای مرکزی نیز با کیپ ورد به تساوی رضایت داده است.

آفریقای جنوبی – غنا:

اما در یکی از دو بازی حساس امشب رقابت‌های مقدماتی جام جهانی در قاره آفریقا از ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه تیم آفریقای جنوبی که سابقه میزبانی رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۰ را نیز در کارنامه دارد باید از تیم غنا پذیرایی ‌کند.

آفریقای جنوبی دیدار اول خود را با تساوی مقابل زیمباوه پشت سر گذاشته تیم غنا نیز موفق شده است با یک گل اتیوپی را شکست دهد.

قطعاً این دو تیم مدعیان اصلی صعود به جام جهانی از این گروه بوده و با توجه به اینکه یک تیم از هر گروه صعود می کند قطعا این رقابت می تواند یکی از جذاب‌ترین رقابت‌های مقدماتی جام جهانی در قاره آفریقا باشد.

ساحل عاج – کامرون:

بی شک حساس‌ترین رقابت امشب مقدماتی جام جهانی در قاره آفریقا بین تیم های ساحل عاج و کامرون دو رقیب سنتی و دیرینه برگزار می شود.

رقابتی که از ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه از گروه چهارم بازی ها برگزار شده و این دو تیم قدیمی و قدرتمند قاره آفریقا باید برای صعود به جام جهانی رو در روی یکدیگر قرار بگیرند.

رقابت های لالیگا ۲ اسپانیا:

هوئسکا – رئال اویدو:

هفته چهارم رقابت های لالیگا ۲ اسپانیا نیز امشب با برگزاری یک دیدار به پایان می رسد.

دیدار بین تیم های هفتم و دوم جدول یعنی هوئسکا و رئال اویدو که از ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه به میزبانی هوئسکا برگزار خواهد شد.