آخرین دیدار فصل ۹۹ _ ۱۴۰۰ فوتبال ایران دیشب در ورزشگاه نقش جهان اصفهان بر بین تیم‌های فولاد خوزستان و استقلال تهران برگزار شد تا چهره قهرمان جام حذفی فوتبال ایران نیز مشخص شود.

در این دیدار که از ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه به قضاوت بیژن حیدری و در شهر اصفهان آغاز شد دو تیم با یک بازی محتاطانه و دفاعی وارد زمین شدند و نتوانستند در طول ۹۰ دقیقه فشاری را بر روی دروازه یکدیگر بیاورند تا بازی به وقت‌های تلف شده بکشد.

در اوقات تلف شده نیز شرایط بازی در طول ۹۰ دقیقه تکرار شد و دو تیم که با تفکری ترسو وارد زمین شده بودند، مایل بودند بازی به ضربات پنالتی بکشد.

محسن فروزان

در ضربات پنالتی جواد نکونام مانند بازی مرحله یک چهارم نهایی محسن فروزان را وارد زمین کرد تا این دروازه بان باز هم نقش ناجی فولاد را ایفا کند.

نقشی که محسن فروزان به خوبی از پس آن بر آمد و توانست با مهار پنالتی بازیکن استقلال حکم قهرمانی تیم فولاد را در ضربات پنالتی امضا کند.

فولاد خوزستان نخستین بار بود که قهرمان جام حذفی ایران می شود و حال باید دیدار سوپر کاپ را در زمان نامعلوم با پرسپولیس قهرمان لیگ به انجام برساند.

خوزستانی با قهرمانی در رقابت‌های جام حذفی توانست جواز حضور مستقیم در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا به فصل بعد را نیز کسب کند.