دیدار پایانی رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو در رشته فوتبال امروز بین مدافع عنوان قهرمانی یعنی برزیل و یکی از پر مهره ترین و با ارزش ترین تیم های جام یعنی اسپانیا برگزار شد.

دیداری حساس هیجان انگیز و نزدیک که در نهایت تیم ملی برزیل در آن موفق شد حریف را از پیش رو برداشته و ضمن دفاع از عنوان قهرمانی مقام قهرمانی المپیک ۲۰۲۰ توکیو را نیز به کارنامه افتخارات کشورشان اضافه کنند.

تیم ملی برزیل در این دیدار با کاپیتانی دنی آلوز بازیکن باتجربه این تیم وارد زمین شد.

آنها در در اواخر نیمه اول یعنی در دقیقه ۳۸ صاحب یک ضربه پنالتی شدند پنالی‌ای که ریچارلیسون پشت هم قرار گرفت اما توپ را به آسمان زرد و نتوانست دروازه اونای سیمون را باز کند.

اسپانیا

با این وجود اما این پایان کار در نیمه اول نبود و در اوقات تلف شده نیمه اول متئوس چونها روی پاس گل عجیب دنی آلوز موفق شد دروازه اسپانیا را باز کرده تا تیم ملی برزیل با پیروزی به رختکن برود.

در نیمه دوم اما اوضاع فرق کرد.

لاروخا که نمیخواستند قهرمانی المپیک را به این راحتی از دست بدهند سراپا حمله شدند و در نهایت در دقیقه ۶۱ با گل زیبای اویارزابال بازی را به تساوی کشاندند.

 در دقایق پایانی بازی نیز فشار اسپانیایی‌ها بیشتر شد و آنها یکبار تیر دروازه برزیل را به لرزه درآوردن اما در نهایت موفق نشدند که گل را وارد دروازه این تیم کنند.

بازی تا پایان دقیقه ۹۰ به همین منوال پیش رفت تا ۱۲۰ دقیقه در پیش باشد.

در اوقات تلف شده نیز یک بار دیگر تیر دروازه برزیل به لرزه درآمد اما در نهایت این مالکوم برزیلی بود که موفق شد در دقیقه ۱۰۹ گل قهرمانی تیم ملی المپیک برزیل را به ثمر برساند تا این تیم برای دومین دوره پیاپی قهرمانی المپیک را به دست بیاورد.