باشگاه فوتبال کرت ، یک باشگاه فوتبال حرفه ای یونانی است که در هراکلیون ، در جزیره کرت واقع شده است . تیم فوتبال آن ، بخشی از باشگاه چند ورزشی OFI است . در خارج از یونان ، این باشگاه به طور کلی به عنوان OFI کرت اف سی شناخته می شود ، اما “کرت” در واقع بخشی از عنوان رسمی باشگاه نیست . این تیم در سوپرلیگ ، لیگ برتر سیستم لیگ فوتبال یونان ، رقابت می‌کند و میزبان بازی‌های خانگی در استادیوم تئودوروس واردینوگیانیس در هراکلیون ، کرت است.


این باشگاه ، دارای رکورد بیشترین حضور مستمر در لیگ دسته اول یونان است . این تیم یک جام یونان (1986–1987) و یک جام بالکان را برده است و این در حالی ایت که آنها هفت بار در مسابقات اروپایی شرکت کرده اند.
باشگاه فوتبال کرت در پاییز 1925 ، توسط گروهی از ورزشکاران کرت که در همان سالن بدنسازی در هراکلیون ورزش می کردند ، تأسیس شد . آنها یک باشگاه ورزشی جدید به نام اومیلوس فیلاتلون ایراکل (مخفف OFI) که به معنای “باشگاه ورزشی هراکلیون” است ، ثبت کردند.
حوزه فعالیت رسمی باشگاه شرکت در انواع رویدادها و نمایشگاه های ورزشی بود . در اولین سال های تاسیس این باشگاه ، موسسان باشگاه اکثریت اعضای تیم را تشکیل می دادند.


سالهای قبل از جنگ جهانی دوم نه تنها برای کرت ، بلکه برای یونان به طور کلی دوره بسیار دشواری بود . بنابراین سفر و شرکت در مسابقات ملی فوتبال برای OFI بسیار دشوار بود . در نتیجه ، این تیم به مسابقات در اطراف جزیره کرت و به ویژه با سایر باشگاه های فوتبال مستقر در هراکلیون محدود شد . عجیب این است که این مسابقات محلی در مقایسه با مسابقات رسمی دوره های قبلی بیشتر بود . اگرچه اسناد رسمی وجود ندارد اما طرفداران مسن این تیم معتقدند که این تیم در حدود 400 بازی قبل از اینکه آلمان ها سرانجام کرت را اشغال کنند، انجام داد.