باشگاه فوتبال پارادو ، معروف به پارادو ای سی یا به اختصار PAC ، یک باشگاه فوتبال الجزایری مستقر در الجزایر است . این باشگاه در سال 1994 توسط اعضای تیم نوجوانان هیدرا تأسیس شد . رنگ های لباس باشگاه آبی و زرد است . استادیوم خانگی آنها ، استادیوم احمد فلاک ، ظرفیت حدود 5000 تماشاگر را دارد . باشگاه ولی حریفان خود را در ورزشگاه عمر بنرابه پذیرایی می کند . این باشگاه در حال حاضر در لیگ حرفه ای 1 الجزایر بازی می کند . در می 2017 ، پارادو ای سی پس از 10 سال غیبت به لیگ حرفه ای 1 الجزایر بازگشت.


آرزوی این گروه از دوستان موسس باشگاه ، ایجاد فضایی بود که جوانان بتوانند در جستجوی اوقات فراغت ، سرگرمی‌ها ، به ویژه پس از روزهای سخت تحصیلی که عمدتاً درس خواندن می آمد ملاقات کنند . پس از بررسی دقیق و پیشنهادات مختلف ، باشگاه فوتبال پارادو تصمیم به راه اندازی یک تیم فوتبال کلاسیک گرفته شد و نام باشگاه ورزشی پارادو انتخاب شد.
در مورد رنگ های لباس باشگاه ، انتخاب آن به روشی کاملاً با مشورت انجام شد . در واقع چندین پیشنهاد ارائه شد ، اما هیچ یک به اتفاق آرا نبود . آنها در میانه بحث بودند که سفیر سوئد با وسیله نقلیه خود با پرچم کشورش عبور کرد و این ایده بلافاصله مطرح شد و رنگ های لباس با پرچم زرد و آبی هماهنگ شد.


اولین جلسه اعضای موسس در رستوران کلمبا برگزار شد و اعضا همگی حضور داشتند . این اعضا عبارت اند از ماهی علی ، ماهی محمد ، کابل کامل ، کابل رزکی ، خیرالدین زتچی ، اوغیری احمد ، ماهی عبدالفتاح ، زتچی حسن ، کابله توفیک ، هاموچه عبدنور ، چیتور عمر ، اودگیری رفیک ، گوکم کامل ، بو هلال کامل.


در این نشست نیز چند نفری که در ایجاد باشگاه نقش داشتند ، شرکت کردند . حماسه پارادو ای سی در سپتامبر 1994 در یک مسابقه جام الجزیره مقابل ویلایا در ورزشگاه بن اکنون آغاز شد که با پیروزی 3-2 به پایان رسید ، پیروزی ای که آینده ای درخشان را پیش بینی می کرد.
اینگونه بود که سپس مراحل اداری اخذ تاییدیه طبق قانون با تمامی مراجع ذیربط انجام شد . این سند در تاریخ 25 مرداد 1373 به شماره 359 صادر شد . مدیران باشگاه به محض اخذ آن اقدام به راه‌اندازی تیم‌های بزرگسالان و رده‌های جوان کردند و ورزش فوتبال را به عنوان هدف اصلی تعیین کردند.

سال 1994–1995


اعضای موسس باشگاه ورزشی پارادو ، از جمله برادران خیرالدین و حسن زتچی ، از بدو تأسیس این باشگاه را با مدیریتی دقیق تشکیل داده و تا حد امکان با توسعه ارزش های اخلاقی مانند برادری ، آن را سرمشق قرار داده اند.
انسانیت و احترام به دیگران اساس هر موفقیت یک ورزشکار سطح بالاست و این باشگاه این صفات را سرمشق خود قرار داده است.
از اولین فصل ورزشی خود در سال 1994–1995 ، پارادو به همه سطوح آماتور رسید تا اینکه در سال 2005 در لیگ آماتور بازی های خود را به پایان رساند و در نهایت جایگاهی برای خود در بین تمام باشگاه های الجزایری ایجاد کرد و به لطف حرفه خود احترام به دست آورد.
پس از سه سال حضور در لیگ آماتور ، پارادو بالاخره اجازه ی ورود به لیگ یک را پیدا کرد و به عنوان یک تیم حرفه ای در لیگ یک بازی کرد.