در این سری از مطالب تاریخچه ی باشگاه های جهان ، به سراغ تیم های لیگ برتری انگلیس یعنی حرفه ای ترین لیگ برتر حاضر در جهان و اروپا می رویم . این تیم ها در سراسر جهان طرفدار های زیادی دارند و دانستن مطالبی راجع به آنها و تاریخچه ی تاسیس آنها برای آنها جذاب می باشد .

6 تیم برتر انگلیسی یعنی منچستر یونایتد ، لیورپول ، منچستر سیتی ، چلسی، آرسنال و تاتنهام در بین تمام تیم های لیگ برتری طرفداران بیشتری دارند و این موجب شده تا آنها همواره در راس کانون توجهات لیگ انگلیس باشند . در این سری از مطالب سعی خواهیم کرد هر 20 تیم لیگ برتری انگلستان را بررسی کنیم و با فراز و نشیب تاریخ آنها و داستان تاسیس آنها آشنا شویم . در این قسمت از این سری به سراغ وستهام ، یکی از قدیمی ترین باشگاه های جهان می رویم.
باشگاه فوتبال وستهام یونایتد یک باشگاه فوتبال حرفه ای انگلیسی مستقر در استراتفورد ، شرق لندن است که در لیگ برتر ، برترین رده ی فوتبال انگلیس بازی می کند . این باشگاه از سال 2016 در استادیوم لندن بازی می کند و از خانه قبلی خود ، Boleyn Ground نقل مکان کرده است.


این باشگاه در سال 1895 با نام تامز آیرون وورکز تاسیس شد و در سال 1900 به عنوان وستهام یونایتد رسید . آنها در سال 1904 به بولین گراند نقل مکان کردند ، جایی که بیش از یک قرن محل زندگی آنها بود . این تیم در ابتدا در لیگ جنوبی و لیگ غربی قبل از پیوستن به لیگ فوتبال در سال 1919 شرکت کرد . آنها در سال 1923 به لیگ برتر رسیدند و آنها همچنین در آن سال در اولین جام حذفی که در ومبلی برگزار شد به فینال رسیدند.
وستهام سه بار برنده جام حذفی شده است . در 1964 ، 1975 و 1980 این باشگاه برنده ی جام حذفی شده و همچنین دو بار نایب قهرمان شده است که در سالهای 1923 و 2006 اتفاق افتاد . این باشگاه به دو فینال بزرگ اروپایی رسیده است ، در سال 1965 جام در جام اروپا را برده و در سال 1976 نایب قهرمان شده است .

وستهم همچنین در سال 1999 جام اینترتوتو را فتح کرد . آنها یکی از هشت باشگاهی اند که هرگز به زیر دسته دوم فوتبال انگلیس سقوط نکرده و 63 فصل از 95 فصل لیگ را در لیگ برتر گذراندند . بالاترین مقام لیگ آنها تا به امروز در سال 1985–86 بوده است ، زمانی که آنها مقام سوم لیگ برتر آن زمان کسب کردند.
سه بازیکن وستهام تا کنون فاتح جام جهانی بوده اند . این بازیکنان بابی مور کاپیتان و جف هرست و مارتین پیترز بوده اند . این باشگاه از دیرباز با میل وال رقابت می کند و بازی بین دو تیم به دلیل حوادث مکرر آنها در فوتبال مشهور شده است.