باشگاه فوتبال والسال یک باشگاه فوتبال حرفه ای است که در شهر والسال ، وست میدلندز انگلستان واقع شده است . این تیم در رده چهارم سیستم لیگ فوتبال انگلیس رقابت می کند . نام مستعار باشگاه ، “Saddlers” ، به معنی زین ها ، نشان دهنده وضعیت والسال به عنوان یک مرکز سنتی برای تولید زین در انگلستان است .

باشگاه فوتبال والسال در سال 1990 به استادیوم بسکوت ، نقل مکان کرد . این تیم قبل از این نقل مکان برای تقریباً یک قرن در نزدیکی پارک فلوز بازی می کرد . این تیم با لباس قرمز و سفید بازی می‌کند و نشان باشگاهی آن‌ها یک سوئیفت است . آنها با ولورهمپتون واندررز و وست برومویچ آلبیون در رقابتی سنتی اند و همچنین رقابت های منظم تر با کاونتری سیتی ، شروسبری تاون و پورت ویل دارند.


این باشگاه در سال 1888 با نام والسال تون سوییفتز که ادغامی از دو نام والسال تون و والسال سوییفتز بود ، تأسیس شد . آنها در انتخاب برای ورود به لیگ حرفه ای در سال 1895 شکست خوردند اما پس از یک فصل در لیگ میدلند دوباره به لیگ فوتبال وارد شدند .

آنها دوباره در سال 1901 در انتخابات مجدد شکست خوردند و این بار دو دهه را خارج از لیگ فوتبال حرفه ای و عمدتاً در لیگ بیرمنگام و منطقه ای سپری کردند . آنها برای کمک به تشکیل لیگ دسته سوم فوتبال شمال انگلستان در سال 1921 دعوت شدند و برای 37 سال آینده در رده سوم باقی ماندند و سپس به اعضای موسس دسته چهارم تبدیل شدند .

60–1959

والسال در فصل 60–1959 عنوان قهرمانی دسته چهارم را به دست آورد و سپس در فصل بعد از لیگ دسته سوم صعود کرد . این تیم سپس در سال 1963 و دوباره در سال 1979 سقوط کرد.


والسال در فصل ۸۰–۱۹۷۹ از دسته سوم صعود کرد ، اما پس از صعود به دسته دوم در پایان فصل ۸۸–۱۹۸۷ ، دو بار متوالی سقوط کرد . آنها که در سال‌های 1994–95 و دوباره در 1998–99 به دسته ی بالاتر ارتقاء یافتند و چهار فصل از پنج فصل بعدی را در لیگ دوم گذراندند . دو سقوط در سه سال باعث شد تا والسال در سال 2006 به رده چهارم بازگردد اما آنها فوراً به عنوان قهرمان لیگ در سال 2006–07 صعود کردند .

در سال 2018 آنها یک خوب را مقابل یک تیم بزرگ یعنی چلسی انجام دادند ، اما نتوانستند در این بازی برنده شوند . این تیم فصل بعد قهرمان لیگ شد که این قهرمانی به خاطر آخرین خریدشان محفوظ رحمان بود . این بازیکن در این لیگ بسیار درخشید.
اولین بازی آنها در ورزشگاه ومبلی در فینال جام لیگ فوتبال 2015 برگزار شد که آنها به بریستول سیتی باختند و در سال 2019 با سقوط به لیگ دو به 11 سال حضور خود در لیگ یک پایان دادند.