باشگاه فوتبال لاریسا ، با نام کامل اتلتیکی انوسی لاریساس ، که به سادگی AEL یا لاریسا نامیده می شود یک تیم فوتبال حرفه ای یونانی است . این باشگاه مستقر در شهر لاریسا ، پایتخت منطقه تسالی یونان می باشد.
این باشگاه که در سال 1964 تأسیس شد ، مستقیماً مرتبط به مردم شهر لاریسا است و نماینده ی آنها می باشد . نشان باشگاه ، اسبی است که در حال رشد است و رنگ‌های لباس آن ها زرشکی و سفید است .

این تیم ، تنها تیم خارج از دو شهر بزرگ یونان (آتن و تسالونیکی) است که قهرمان یونان شده است و این قهرمانی در فصل 1987-1988 اتفاق افتاد . این تیم همچنین دو بار قهرمان جام حذفی یونان (1984–85 و 2006–07) شده و در فینال‌های جام حذفی در سال‌های 1982 و 1984 نایب قهرمان شده است . این ، رکورد باشگاه را در بین تیم‌های برتر تاریخ فوتبال یونان قرار می‌دهد.


آنها بازی های خانگی خود را در ورزشگاه آلکازار انجام می دهند ، زمین اصلی باشگاه که در تابستان 2020 بازسازی شد ، با ظرفیت 13108 صندلی می باشد . این تیم در سوپرلیگ یونان ، اولین رده سیستم لیگ فوتبال یونان ، تا زمان سقوط آنها در ماه می 2021 به رقابت می پرداخت.
باشگاه فوتبال لاریسا ، “ملکه زمین های پست” لقب دارد . این باشگاه باشگاهی است که نماینده یکی از بزرگترین استان های فوتبال یونان است . آنها یک قهرمانی لیگ ، دو جام حذفی ، چهار فینال و بسیاری از موفقیت‌های مهم در سطح اروپا را از آن خود کردند و برترین تیم منطقه ی خود در یونان می باشند.