باشگاه فوتبال سیدنی اف سی یک باشگاه فوتبال حرفه ای استرالیایی است که در سیدنی ، نیو ساوت ولز واقع شده است . این تیم در رقابت‌های برتر مردان کشور ، ای لیگ مردان ، تحت مجوز لیگ‌های حرفه‌ای استرالیا (APL) رقابت می‌کند . این باشگاه در سال 2004 تاسیس شد و به عنوان یکی از هشت تیم اصلی برای فصل افتتاحیه 2005–2006 وارد لیگ برتر شد.


باشگاه فوتبال سیدنی اف سی موفق‌ترین باشگاه فوتبال در تاریخ استرالیا است که پیش از پیوستن استرالیا به کنفدراسیون فوتبال آسیا ، پنج قهرمانی و چهار قهرمانی برتر در لیگ برتر و همچنین یک جام FFA و لیگ قهرمانان اقیانوسیه را در سال 2005 کسب کرده است.
این باشگاه در سال های اخیر به یک تیم مسلط و یک عملکرد ثابت در میان لیگ برتر رسیده است . این پیشرفتی است که توسط سرمربیان گراهام آرنولد (2014–2018) و استیو کوریکا (2018–اکنون) رهبری شده است.

سال 2015-2020


از سال 2015 ، این باشگاه در 6 فصل از 7 فصل به رتبه دو تیم برتر (و در نتیجه کسب جواز حضور در لیگ قهرمانان آسیا) دست یافته است ، در 5 فینال بزرگ لیگ A و سه فینال جام حذفی حضور داشته و هفت جام مهم را کسب کرده است.
قبل از فصل 19–2018 ، زمین خانگی باشگاه ، استادیوم آلیانز در مور پارک بود .

با تخریب استادیوم ، سیدنی بازی های خانگی را در جوبیلی اوال و لیشهارت اوال انجام می دهد . این باشگاه قصد دارد در سال 2022 به یک استادیوم تازه ساز در مور پارک بازگردد . باشگاه در حال حاضر در حال ساخت یک مرکز آموزشی و مدیریتی جدید به نام اسکای پارک در نورث راید است که همچنین برای تکمیل در سال 2022 برنامه ریزی شده است.
به عنوان تنها تیم لیگ برتر در شهر برای هفت سال اول وجودش ، هواداران باشگاه از سراسر منطقه شهری برای دیدن بازی آنها به سیدنی می‌آیند . گروه طرفداری اصلی سیدنی با نام “The Cove” شناخته می‌شود ، که از جاذبه ی اصلی شهر که به شهرک استعماری سیدنی معروف است ، نامگذاری شده است .

این باشگاه با وسترن سیدنی واندررز در دربی با نام دربی سیدنی و ملبورن ویکتوری در دربی معروف به آبی بزرگ رقابت دیرینه دارد . الکس بروسکه با زدن 83 گل در 267 بازی رکورددار بیشترین گل زده و بازی برای باشگاه است.
اولین گام‌ها برای تأسیس سیدنی اف سی در آوریل 2004 برداشته شد ، زمانی که نیو ساوت ولز (اکنون فوتبال NSW بازی می کند) قصد خود را با پیشنهاد دریافت مجوز در رقابت‌های جدید لیگ A اعلام کرد.
این پیشنهاد در 19 ژوئیه به اتحادیه فوتبال استرالیا (در حال حاضر فدراسیون فوتبال استرالیا) تسلیم شد و توسط کنسرسیومی به ریاست نیک پولیتیس ، معروف به “آبی های سیدنی” تصویب شد.