باشگاه فوتبال رن یک باشگاه فوتبال حرفه ای فرانسوی است که در شهر رن ، منطقه بریتانی مستقر است . آنها در لیگ 1 ، بالاترین سطح فوتبال فرانسه بازی می کنند و مسابقات خانگی خود را در پارک روژون انجام میدهند . سرمربی تیم ، نیکولاس هالوک و مالک آن آرتمیس ، شرکت هلدینگ ، و تاجر فرانسوا پینو است.

رن در سال 1901 با نام Stade Rennais تاسیس شد و یکی از اعضایبنیانگذار دسته اول فوتبال فرانسه است . در کنار نانت ، رن یکی از برترین باشگاه های فوتبال منطقه است و این دو جزو اصلی ترین باشگاه های لیگ یک اند و در داربی برتون با هم رقابت می کنند . بهترین جایگاهپایانی این باشگاه در لیگ ، سوم بوده است و این تیم ، این موفقیت را پس از پایان زودرس فصل در فصل 20-2019 کسب کرد . رن سه عنوان کوپه دو فرانس را در سالهای 1965 ، 1971 و 2019 کسب کرده است . پس از قهرمانی در کوپه دو فرانسه در سال 1971 ، رن نام خود را به نام فعلیخود تغییر داد.

رنگ لباس های خانگی رن پیراهن قرمز با شورت و جوراب مشکی است . آنها رقابت دیرینه ای با نانت دارند که بازی آنها دربی برتون نام دارد.

رن به خاطر آکادمی جوانان خود معروف است که به عنوان مرکز آموزش هنری گئرین شناخته می شود و در سال 2000 تشکیل شده است . فدراسیون فوتبال فرانسه رن را به عنوان بهترین آکادمی جوانان کشور در سال 2010 به رسمیت شناخت .

 نتیجه ی این آکادمی ، تیم زیر 19 سال است که سه بار در سال های 1973 ، 2003 و 2008 برنده کوپه گامباردلا شده است . آکادمی ، استعدادهای متعددی مانند عثمان دمبله، یاسینبراهیمی ، ادواردو کاماونگا ، یوان گورکاف ، یان را تولید کرده است.

باشگاه فوتبال رن در 10 مارس 1901 توسط گروهی از دانشجویان ساکن بریتانی تأسیس شد . فوتبال به سرعت در مناطق اطراف پخش شد و خیلی زود به بریتانی آورده شد . اولین بازی باشگاه دو هفته بعد در برابر رمس انجام شد که این تیم در این بازی با نتیجه 6 بر 0 شکست خورد . در سال 1902 ، رن به فدراسیون فوتبال پیوست و متعاقباً ، یکی از اعضایبنیانگذار لیگ یک فرانسه شد . لیگ منطقه ای تازه ایجاد شده وتردفدراسیون شد . در فصل دوم لیگ ، این باشگاه پس از شکست 4 بر صفر برنده لیگ اول یعنی رمس در فینال ، قهرمان مسابقات شد