باشگاه فوتبال بلویزداد یا به طور خلاصه CRB ، یک باشگاه فوتبال الجزایری است . این باشگاه مستقر در الجزایر ، که در لیگ حرفه ای 1 ، برترین فوتبال الجزایر بازی می کند یکی‌ از قطب های فوتبال الجزایر است . این باشگاه دارای رکورد 55 فصل شرکت در لیگ برتر است . این تیم البته فقط یک فصل در لیگ دوم در 1988-1989 بازی کرده است.


این تیم در 15 ژوئیه 1962 ، ده روز پس از استقلال الجزایر، با نام چاباب ریاضی بلکورت ، با ادغام دو باشگاه از همان ناحیه یعنی باشگاه های ویداد ریاضی دل بلکورت ، تأسیس شد . آنها از آن زمان تاکنون در زمین خانگی فعلی خود ، از 20 اوت 1955، بازی کرده است.


باشگاه فوتبال بلویزداد به طور سنتی از کیت خانگی سفید با علامت تجاری قرمز “V” در جلو از زمان شروع استفاده می کرد.
باشگاه فوتبال بلویزداد چندین بازیکن برجسته تولید کرده و خود را به عنوان یک نیروی اصلی در فوتبال الجزایر و مغربین در دهه 1960 و 1970 تثبیت کرده است و در 8 فصل 10 جام بزرگ را به دست آورده است.


این تیم بزرگ یکی از موفق ترین باشگاه های الجزایر است که هشت بار قهرمان لیگ داخلی ، هشت بار جام الجزایر ، یک جام لیگ الجزایر ، دو سوپرجام الجزایر و سه بار قهرمان جام قهرمانان مغرب شده است.
در سال 2010 ، سفید و قرمزها به دنبال اصلاحات در لیگ برای حرفه ای کردن فوتبال الجزایر به وضعیت حرفه ای دست یافتند.


آنها اولین عنوان قهرمانی خود را در الجزایر در پایان فصل 1964-1965 ، سه سال پس از ایجاد آن لیگ به دست آوردند.
گروه هلدینگ مادر ، از 15 اکتبر 2018 ، پس از در اختیار گرفتن 67 درصد از 75 درصد سهام باشگاه ورزشی آماتور (CSA) به ریاست این باشگاه به دلیل داشتن اکثریت سهام شرکت ورزشی رسید.
هیئت مدیره از 22 سپتامبر 2021 به ریاست محمد بلحاج جایگزین محمد ابروک (که پس از انتخاب شرف الدین آماره به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال الجزایر در 16 آوریل 2021 این سمت را بر عهده داشت) است و یک مأموریت صرفا اداری می باشد.


د آن دوران توافق شد همه چیز مربوط به مولفه ورزش توسط مدیرکل جدید حسین یحی مدیریت شود که با تصدی این سمت در 30 مارس 2021 به جای توفیق کوریچی موافقت شد . تیم اول توسط مارکوس پاکتا از 23 سپتامبر 2021 به جای زوران مانوجلوویچ سرمربی گری می شود.
این باشگاه هنوز هم یکی از محبوب‌ترین تیم‌های فوتبال در الجزایر بوده و مدت‌ها در این جایگاه بوده است.